Gemeente Edam-Volendam; Winnaar Topsportgemeente 2011
De gemeente Edam-Volendam is uitgeroepen tot winnaar van zevende editie van de Topsportgemeente-van-het-jaar verkiezing. De Noord-Hollandse gemeente kende vorig jaar de beste topsportprestaties, gemeten over 41 landelijke sportcompetities en gerelateerd aan het aantal inwoners. De overige genomineerde gemeenten (Den Haag, Landsmeer, Leiderdorp en Utrecht) eindigden allen op bescheiden afstand en mogen met hun top-5 klassering ook terugkijken op een zeer geslaagd sportjaar. Edam-Volendam was afgelopen jaar met vier teams actief in de onderzochtecompetities.
Deze teams presteerden uitstekend. Zo konden aan de dijk twee landskampioen worden gehuldigd. Kras Volendam behaalde de nationale handbaltitel (heren) en Mo & Z Volendam was de beste in de Ereklasse van het Dammen. Daarnaast wisten ook de voetbalteams van FC Volendam (Eerste Divisie) en RKAV Volendam (Hoofdklasse zaterdag) goede eindklasseringen te behalen. Tezamen bezorgden deze prestaties Edam-Volendam voldoende punten om de titel Topsportgemeente van het jaar in de wacht te slepen. De jaarlijkse verkiezing is een initiatief van het sporteconomisch adviesbureau Sport2B, in samenwerking met Arko Sports Media. De officiële prijsuitreiking zal
plaatsvinden op 13 februari, tijdens het SPORTNEXT congres in Oosterbeek.
Mauritius-turners op koers voor finales NK Het Wooncentrum Veerman Turntoernooi in sporthal de Opperdam in Volendam is uitgedraaid op een succes voor de herenturners van Mauritius. Alle negen jongens van Mauritius die dit weekeinde bij deze halve finale van het NK Turnen in actie kwamen plaatsten zich voor de finale meerkamp over drie weken in Hellendoorn. Bovendien plaatsten acht turners zich voor één of meer toestelfinales. Een mooi begin voor JSC Sport, de nieuwe hoofdsponsor van de turnselecties van Mauritius. Zaterdag werd het publiek getrakteerd op een extraatje. Het Nederlandse team voor het Jeugd EK eind deze maand in het Franse Montpellier turnde een testwedstrijd. :: Lees meer
|
Wij zijn alcoholvrij! En jij? |
Evenementen agenda
Nieuwe forum topics
NIEUWSKOP
Recente foto's
Laatste nieuws
Het Wooncentrum Veerman Turntoernooi in sporthal de Opperdam in Volendam is uitgedraaid op een succes voor de herenturners van Mauritius. Alle negen jongens van Mauritius die dit weekeinde bij deze halve finale van het NK Turnen in actie kwamen plaatsten zich voor de finale meerkamp over drie weken in Hellendoorn. Bovendien plaatsten acht turners zich voor één of meer toestelfinales. Een mooi begin voor JSC Sport, de nieuwe hoofdsponsor van de turnselecties van Mauritius. Zaterdag werd het publiek getrakteerd op een extraatje. Het Nederlandse team voor het Jeugd EK eind deze maand in het Franse Montpellier turnde een testwedstrijd.